Arančin blok
O BLOKU

2017
2016
2015
2014
2012

rss

V naší rodině je zvykem, že kdo odjede na delší dobu pracovně či studijně do zahraničí, posílá domů obsáhlá vyprávění. V létě 2012 jsem strávila měsíc v Kalifornii, a tehdy došla s tím psaním poprvé řada i na mě. Když jsem pak začala studovat v Anglii, přibyli mezi příjemce mých emailů kamarádi, kteří měli o dlouhá povídání také zájem. V jednu chvíli už mi přišlo zbytečně složité sledovat, kdo by chtěl být v mailing listu, ale není tam, a kdo tam naopak je, ale už ho to moc nebere, a tak jsem se rozhodla založit blog, kam by se každý mohl podívat dle libosti (o tom, že bych měla pod kontrolou, kdo moje věci čte, se stejně vzhledem k přeposílací činnosti mých babiček nedalo mluvit nikdy). Od této chvíle ale trvalo asi dalšího půl roku, než Arančin blok konečně vzniknul. Nejprve jsem váhala nad jménem. Napadly mě Manžetové knoflíčky, ale to by byl název pro blog čistě o Cambridge, kdežto já bych ho ráda využívala i v době, kdy třeba jednou tohle městečko opustím. Bratr radil A4, ale to když slyším, první mě napadne ten šachový tah. Myšlenka bloku už ale zůstala a když jsem pak během jednoho večírku dostala nalejvárnu, jak by bylo neprozřetelné nevyužít svoje nezapomenutelné jméno, volila jsem místo doprovodného návrhu „Aranka v říši divů“ střízlivější variantu.

Žádný z textů z ledna 2016 a dříve nebyl původně určen pro blog, naopak počínaje únorem 2016 už budou přibývat jenom takové. Jak již bylo naznačeno, z roku 2012 tu jsou moje dopisy ze Stanfordu. Z roku následujícího by se hodilo snad jen vyprávění o přijímačkách na Cambridge, ale to obsahuje poměrně podrobný popis příkladů, které jsem při nich řešila, a nakonec jsem se po poradě se spolužáky rozhodla, že ten radši uveřejňovat nebudu. Předloni jsem se o svaťáku zúčastnila soutěže v Los Angeles, o které mě jedna novinářka poprosila napsat pár postřehů, které by mohla použít do svého článku. Když už jsem měla něco psát, vzala jsem to od podlahy, takže záložka 2014 začíná čtyřmi americkými povídáními. No a zbytek, zbytek už je tak nějak Cambridge. Uvidíme, co bude dál.

Aranka, toho času studentka matematiky

P.S. Tady vlevo dole je pokusné RSS. Ještě plánuju přidat nějakou možnost subscribe via email, ale trápí mě nedostatek času. Kdybyste mi s tím někdo chtěl poradit, tak ah808 at cam.ac.uk uvítá vaši pomoc.

„Přátelství je součást lidského štěstí.“ Jan Werich